Kategorie
Sky4Fly
Bilety na wszystko
Serwis, na którym znajdziesz bilet na każdą imprezę i każde miejsce. Koncerty w całej Polsce, imprezy sportowe, wydarzenia, bilety lotnicze do każdego zakątka świata oraz wyjazdy i wycieczki w rewelacyjnych cenach. Codziennie najnowsze informacje, promocje i okazje cenowe!
Kalendarz zdarzeń
 • Marzec 2017
  P W Ś C P S N
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031EC
 • Już wkrótce
  • No events.
 • Facebook  Jazz

  Sergio & Odair Assad, gościnnie: Woch & Guzik Duo, Wrocław (Sala Koncertowa Radia Wrocław)  Sergio & Odair Assad, gościnnie: Woch & Guzik Duo


  Sergio & Odair Assad

  Urodzeni w Brazylii bracia Sérgio i Odair Assad są nowym punktem odniesienia dla gitarzystów z całego świata wprowadzając nowe standardy poprzez swoją pomysłowość, innowacyjność i ekspresję. Ich wyjątkowy artyzm i niesamowite zgranie zawdzięczają bogatej tradycji muzycznej swojej rodziny, a także studiów u gitarzystki i lutnistki Moniny Tavory, studentki słynnego Andresa Segovii. Prócz wyznaczania nowych standardów wykonawczych, bracia Assad odegrali ważną rolę w tworzeniu i promowaniu muzyki na duet. Ich wirtuozeria zainspirowała szeroką grupę kompozytorów do napisania utworów dedykowanych duetowi, a należeli do nich m.in.: Astor Piazzolla, Terry Riley, Radamés Gnatalli, Marlos Nobre, Nikita Koshkin, Roland Dyens, Jorge Morel, Edino Krieger i Francisco Mignone. Od lat Sérgio Assad poszerza repertuar poprzez komponowanie muzyki dla duetu oraz na potrzeby różnych projektów muzycznych – zarówno orkiestrowych jak i recitali. Duet ma za sobą współpracę z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Nadja Salerno-Sonnenberg, Fernando Suarez Paz, Paquito D’Rivera, Gidon Kremer i Dawn Upshaw. Bracia Assad zaczęli grać razem w bardzo młodym wieku pod kierunkiem Moniny Tavory. Ich międzynarodowa kariera rozpoczęła się od głównej nagrody w Konkursie Młodych Artystów 1979 w Bratysławie organizowanym przez UNESCO. Odair mieszka w Brukseli, gdzie wykłada w Ecole Supérieure des Arts. Sérgio przebywa w San Francisco pełniąc funkcję wykładowcy na SF Conservatory. Repertuar Braci Assad zawiera muzykę oryginalnie skomponowaną przez Sérgio Assada jak i jego nowych aranżacji muzyki latynoamerykańskiej i jazzu. Ich standardowy, klasyczny repertuar zawiera transkrypcje literatury barokowej z twórczości Bacha, Scarlattiego, Rameau, jak również aranżacje dzieł tak różnych kompozytorów jak Gershwin, Ginastera i Debussy. Ich trasy koncertowe zawsze są mieszanką stylów, epok i kultur.


  Gościnnie Woch & Guzik Duo

  Współpraca Adama Wocha i Roberta Guzika zaczęła się w 2011 roku. Dwa lata później duet rozpoczął działalność koncertową oraz wyjazdy konkursowe. Największymi sukcesami zespołu było zajęcie II miejsca na X Europejskim Konkursie Gitarowym „Enrico Mercatali” w maju 2013 roku (Gorizia, Włochy). W tym samym roku duet otrzymał tytuł laureata na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym IBLA Grand Prize, gdzie rywalizowali z kilkudziesięcioma solistami i zespołami kameralnymi z całego świata z różnych specjalności muzycznych. W związku z owym konkursem muzycy zostali zaproszeni do udziału w tournée koncertowym w Stanach Zjednoczonych w maju 2014 roku, podczas którego występowali między innymi w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych muzyki poważnej na świecie, Carnegie Hall w Nowym Jorku. ZNajnowszym osiągnięciem zespołu jest zajęcie III miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie w lipcu 2014 roku. W sierpniu tego roku, zespół zadebiutował na najważniejszym festiwalu gitarowym w Polsce - Polskiej Akademii Gitary w Poznaniu, podczas którego corocznie grają najbardziej utalentowani muzycy klasyczni i gwiazdy jazzu (http://www.akademiagitary.pl/artysci/woch-guzik-duo/).

  W kwietniu 2016 roku muzycy zadebiutowali cyklem 4 koncertów w Pekinie, co spotkało się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Ponadto duet nawiązał współpracę z najsłynniejszym duetem gitarowym Sergio & Odaira Assada, co zaowocowało napisaniem zadedykowanej nam kompozycji, której premiera odbędzie się w marcu 2017 roku. Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii polskiej gitary.

  Źródło: Materiały promocyjne organizatora.  Sergio & Odair Assad, gościnnie: Woch & Guzik Duo, Sala Koncertowa Radia Wrocław, Wrocław

  Termin: 29.03.2017
  Miejsce: Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, Wrocław, Dolnośląskie
  Kategoria: Jazz
  Inne kategorie: Wszystko, Muzyka, Wykonawca, Jazz, Scena, Reggae & Ska, Scena, Hard & Heavy,


  Ceny biletów:
   - 90zł, 80zł


  Wszystkie terminy i ceny biletów:
  KUP BILET - data: 29/03/2017, godz.: 19:30
  Opinie i oceny koncertu/imprezy Sergio & Odair Assad, gościnnie: Woch & Guzik Duo, Wrocław (Sala Koncertowa Radia Wrocław): 0 na 10 (Liczba ocen: 0):
  Brak opinii.

  Twoja opinia: