Kategorie
Sky4Fly
Bilety na wszystko
Serwis, na którym znajdziesz bilet na każdą imprezę i każde miejsce. Koncerty w całej Polsce, imprezy sportowe, wydarzenia, bilety lotnicze do każdego zakątka świata oraz wyjazdy i wycieczki w rewelacyjnych cenach. Codziennie najnowsze informacje, promocje i okazje cenowe!
Kalendarz zdarzeń
 • Listopad 2016
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930EC
 • Już wkrótce
  • No events.
 • Facebook  Jazz

  Freddy Cole, Zabrze (Dom Muzyki i Tańca)  FREDDY COLE


  Freddy Cole, jeden z najlepszych pianistów jazzowych na świecie, brat legendarnego Nat King Cole'a przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Artysta będzie promował swój najnowszy album "He Was The King" dedykowany pamięci brata. Podczas koncertów na pewno nie zabraknie takich piosenek jak "Mona Lisa", "Unforgettable", ale i innych jazzowych klasyków.

  Chociaż istnieją niewątpliwe podobieństwa w barwie jego głosu, upodabniające go do brata, to jednak głos Freddy'ego jest bardziej zachrypnięty, płaczliwy, bardziej jazzowy. To elegancki wokal, czasami przechodzący w recytację. Sposób artykulacji, muzyczne wyrafinowanie, własny styl, który wypracowywał przez lata, sprawiają, że jest najbardziej szanowanym, lirycznym, jazzowym gawędziarzem.

  Freddy Cole, to amerykański pianista i wokalista jazzowy, młodszy brat legendy jazzu - Nat King Cole'a. Na pianinie zaczął grać w wieku 5 lat. Była to nieunikniona kolej rzeczy, w domu, w którym wszyscy byli związani z muzyką i gdzie z odwiedzinami wpadali Duke Ellington, Count Bassie czy Billy Ecstine, który wywarł największy wpływ na młodego Freddy'ego.

  Początkowo Cole wiązał swoją przyszłość z footballem, ale po kontuzjach, które uniemożliwiły rozwój kariery sportowej, zaczął grywać w klubach w rodzinnym Chicago. W 1951 przenosi się do Nowego Jorku gdzie studiuje na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych na świecie - Juilliard School of Music. Lata spędzone w klubach Nowego Jorku dały podwalinę pod karierę, która z powodzeniem trwa po dzień dzisiejszy.

  W Chicago Tribune napisano, że trzeba życia by sprawić, by teksty piosenek zabrzmiały jak mowa potoczna, a jednocześnie tak muzykalnie jak instrumentalna solówka. Cole spędził karierę na opanowywaniu tej sztuki do perfekcji. Jest artystą, który potrafi prowadzić konwersację, używając tekstów z piosenek i zawsze znajduje adekwatną linijkę do zacytowania. Wnosi na scenę ducha innej epoki, zaczarowuje szczerością, a pomiędzy nim i jego muzykami istnieje wyjątkowa więź, która bierze się z pasji grania, ale i wielkiej przyjaźni i wzajemnego szacunku. Jego koncerty są jak podróż w czasie do zadymionych klubów Nowego Jorku, gdzie na scenie liczyła się tylko miłość do jazzu. I jak pisze The New York Times, Freddy Cole jest najbardziej dojrzałym ekspresyjnie wokalistą jazzowym swojego pokolenia, o ile nie najlepszym żyjącym!

  Razem z Freddy Cole Quartet, w skład którego wchodzą fantastyczni muzycy, koncertuje w Europie, Azji i USA, gdzie grywa na największych festiwalach jazzowych i w legendarnych klubach jazzowych jak choćby Blue Note czy Birdland.

  Źródło: Materiały promocyjne organizatora

  Organizator: Metal Mind Productions  Freddy Cole, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

  Termin: 09.11.2016 10.11.2016
  Miejsce: Dom Muzyki i Tańca, Gen. De Gaullea 17, Zabrze, Śląskie
  Kategoria: Jazz
  Inne kategorie: Wszystko, Muzyka, Jazz, Widowisko, Punk, Rock & Pop, Alternatywa, Alternatywa,


  Ceny biletów:
   Zabrze
   - 180zł, 160zł, 120zł, 100zł - w przedsprzedaży
   - 200zł, 180zł, 140zł, 120zł - w dniu imprezy

   Łódź
   - 185zł, 175zł, 165zł, 150zł - w przedsprzedaży
   - 205zł, 195zł, 185zł, 170zł - w dniu imprezy


  Wszystkie terminy i ceny biletów:
  KUP BILET - data: 09/11/2016, godz.: 20:00
  Opinie i oceny koncertu/imprezy Freddy Cole, Zabrze (Dom Muzyki i Tańca): 0 na 10 (Liczba ocen: 0):
  Brak opinii.

  Twoja opinia: