Kategorie
Sky4Fly
Bilety na wszystko
Serwis, na którym znajdziesz bilet na każdą imprezę i każde miejsce. Koncerty w całej Polsce, imprezy sportowe, wydarzenia, bilety lotnicze do każdego zakątka świata oraz wyjazdy i wycieczki w rewelacyjnych cenach. Codziennie najnowsze informacje, promocje i okazje cenowe!
Kalendarz zdarzeń
 • Sierpień 2016
  P W Ś C P S N
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031EC
 • Już wkrótce
  • No events.
 • Facebook  Koncert

  Festiwal Goldbergowski: Quatour Mosaiques, Gdańsk (Kościół Świętej Trójcy)  Quatour Mosaiques


  Quatuor Mosaïques należy do najbardziej prestiżowych kwartetów instrumentów historycznych.  Tworzący go muzycy wywodzą się z legendarnej orkiestry Concentus Musicus Wien założonej przez Nikolausa Harnoncourta. Skład zespołu tworzą trzej austryjaccy muzycy: Erich Höbarth (skrzypce), Andrea Bischof (skrzypce), Anita Mitterer (altówka) i francuski wiolonczelista Christophe Coin.

  Kwartet prowadzi niezwykle ożywioną działalność koncertową. Występował w Europie będąc regularnym gościem w salach koncertowych Wiednia, a także londyńskiej Wigmore Hall, amsterdamskiej Concertgebouw i berlińskiej filharmonii. Odbywał także tournée koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii.

  Zespół regularnie współpracował z wieloma uznanymi artystami jak: pianiści Sir András Schiff i Patrick Cohen, klarneciści Wolfgang Meyer i Sabine Meyer i wiolonczeliści Miklós Perényi i Raphael Pidoux. W roku 2006 Quatuor Mosaïques występował w Hiszpanii na zaproszenie króla Juana Carlosa I, na instrumentach Stradivariusa pochodzących z osobistej kolekcji monarchy.

  Quatuor Mosaïques posiada niezwykle bogatą dyskografię, obejmującą nagrania dzieł Haydna, Mozarat, Arriaga, Boccheriniego, Beethovena, Schuberta i Mendelssohna, jak również utwory kompozytorów współczesnych. Płyty z muzyką klasyków wiedeńskich (Haydn Kwartety smyczkowe op. 20, 33 i 77 i kwartety Mozarta dedykowane Haydnowi) otrzymały wyróżnienia francuskich magazynów muzycznych jak Diapason d’or,  Choc du Monde de la Musique , czy angielskiego Gramophone.

  Źródło: Materiały promocyjne organizatora.  Festiwal Goldbergowski: Quatour Mosaiques, Kościół Świętej Trójcy, Gdańsk

  Termin: 26.08.2016
  Miejsce: Kościół Świętej Trójcy, Świętej Trójcy 4, Gdańsk, Pomorskie
  Kategoria: Muzyka
  Inne kategorie: Wszystko, Festiwale, Muzyka, Muzyka klasyczna, Country & Folk, Inne, Scena, Scena, Scena,


  Ceny biletów:
   - 30zł


  Wszystkie terminy i ceny biletów:
  KUP BILET - data: 26/08/2016, godz.: 19:30
  Opinie i oceny koncertu/imprezy Festiwal Goldbergowski: Quatour Mosaiques, Gdańsk (Kościół Świętej Trójcy): 0 na 10 (Liczba ocen: 0):
  Brak opinii.

  Twoja opinia: