Kategorie
Sky4Fly
Bilety na wszystko
Serwis, na którym znajdziesz bilet na każdą imprezę i każde miejsce. Koncerty w całej Polsce, imprezy sportowe, wydarzenia, bilety lotnicze do każdego zakątka świata oraz wyjazdy i wycieczki w rewelacyjnych cenach. Codziennie najnowsze informacje, promocje i okazje cenowe!
Kalendarz zdarzeń
 • Już wkrótce
  • No events.
 • Facebook  Rock & Pop

  Coma, ()  Coma


  Grupa powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, obaj występujący wcześniej w grupie Ozoz. Wkrótce do zespołu dołączył basista Rafał Matuszak, a następnie gitarzysta Wojciech Grenda i wokalista PiotrRogucki. W 2001 roku w wyniku nieporozumień z zespołu odszedł Wojciech Grenda, którego zastąpił Marcin Kobza. Pierwszym wydawnictwem grupy był singel Skaczemy/Pasażer.

  Pod koniec 2003 roku udało się grupie podpisać kontrakt z BMG Poland, co umożliwiło rozpoczęcie nagrań do debiutanckiej płyty - „Pierwsze Wyjście z Mroku”. Przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu zespół zyskał popularność koncertując u boku Kazika, Sweet Noise, Acid Drinkers i T.Love.

  Zespół w 2001 roku dotarł do ostatniego etapu przesłuchań konkursu debiutów w Opolu, zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie w 2004, a 15 marca 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, za płytę „Pierwsze wyjście z mroku”. W 2007 roku, zespół otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach: „Album roku - rock/metal” za „Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków” oraz „Zespół roku”. W tym samym roku, zespół otrzymał również nagrodę publiczności Przystanku WoodstockZłotego Bączka”. W 2009 roku zespół otrzymał kolejne 2 Fryderyki w kategoriach: „Zespół roku” oraz „Album roku - Rock” za swój ostatni krążek „Hipertrofia”, a wokalista grupy - Piotr Rogucki został wyróżniony statuetką Fryderyka w kategorii „Wokalista roku”.

  Jako jedyny łódzki zespół rockowy przez 20 tygodni nie opuszczał pierwszego miejsca na liście przebojów Radia Łódź. Trzykrotnie - 13 czerwca 2004, 4 czerwca 2006 i 25 stycznia 2009 koncertował na antenie Programu III PR. W lipcu 2006 roku wystąpił na XII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n. Odrą oraz na Tyskim festiwalu muzycznym im. Ryśka Riedla „Ku przestrodze. 13 czerwca 2007 zespół Coma zagrał przed Linkin Park i Pearl Jam podczas ich koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a 12 sierpnia 2007 wystąpił przed Toolem, Dir en grey i Fair to Midland na Metal Hammer Festival.

  W czerwcu 2008 do zespołu dołączył były perkusista zespołu Normalsi - Adam Marszałkowski, który zastąpił Tomasza Stasiaka. 10 listopada tego samego roku ukazał się trzeci album grupy zatytułowany „Hipertrofia”. 9 grudnia 2009 zespół Coma w ramach trasy Hipertrofia Tour wystąpił w warszawskiej Arenie Ursynów. Zapis tego koncertu ukazał się pt. Live 24 marca 2010 roku nakładem Mystic Production w formatach DVD, CD i Blu-ray.

  Źródło: Wikipedia  Coma, ,

  Termin: 22.10.2016 04.12.2016
  Miejsce: , , ,
  Kategoria: Rock & Pop
  Inne kategorie: Wszystko, Muzyka, Wykonawca, Rock & Pop, Klubowa & Nowe Brzmienia, Rock & Pop, Festiwale, Scena, Scena,
  Wszystkie terminy i ceny biletów:
  Opinie i oceny koncertu/imprezy Coma, (): 10 na 10 (Liczba ocen: 3108):
  Rewelacyjna i godna polecenia impreza.

  Twoja opinia: